pitný režim

Pitný režim jako základ každého dne

Zhubnout do letních měsíců chce nyní každá žena. Máme začátek února, což znamená, že zbývají pouze tři měsíce na to, abychom vypracovali postavu do plavek. Pevné a krásné postavy totiž nedosáhneme tak lehce. Chce to holt dřinu. Nesmíme zapomínat ani na pravidelnou a pestrou stravu, která musí denně obsahovat potřebné vitaminy, minerální látky či jiné tělu prospěšné složky. Dbáme na pohyb, protože bez něj zkrátka nedosáhneme vysněné postavy. Nejvíce se doporučuje plavat, protože při této sportovní aktivitě docílíme zapojení celého těla, tudíž spalujeme tuky všude – nejen na určitých partiích.

Dalším skvělým sportem je tenis, badminton nebo squash. Zvýší se nám kondice a vypracujeme si své nohy a hýždě. Také zkuste posilování – alespoň tu domácí verzi u online videí s nejlepšími trenéry (mezi ty se řadí například Jillian Michaels nebo Zuzka Light).

Samozřejmě se při stravování nebo pohybu nesmí zapomínat ani na pravidlo číslo tři. Tím je pravidelná pitný režim. Bývá nejspíše nejtěžším úkolem, co nám hubnutí může přinést. Zejména ho nedodržují ti, kteří pracují ve skladu či na různých prodejnách. Dbají na své pracovní povinnosti, ale zapomínají na pití, kterého denně musí vypít alespoň dva až tři litry. Následný skluz v pitném režimu dohánějí ve večerních hodinách, což ale zapříčiní pouze šok našim ledvinám. Při pravidelném večerním množství pití je můžete pak zcela odrovnat.

Je všeobecně známo, že člověk dokáže vydržet několik týdnů bez jídla, ale pouze pár dní bez pití. Voda totiž tvoří šedesát až sedmdesát procent našeho těla a je zapotřebí, abychom pravidelnou ztrátu vždy dopili. V zimě je nutné pít o litr více. Jelikož například funkční prádlo pohltí pot, nevnímáme, že se tolik potíme. Proto si nedbáme na to, že máme pít. Žijeme v mylné domněnce, že jsme nic nevypotili, tudíž nic nemusíme doplnit.