Pěstujeme květinu zvanou million balls

Pěstujeme květinu zvanou million balls

Chcete do svého záhonu nebo do balkonových truhlíků zasadit rostlinu, která zaujme na první pohled třeba jen svou barevností? Máme pro vás tip – co třeba pěstovat million balls? Jedná se o letničku, kterou také můžete znát jako minipetúnie. Oblíbené květiny nejsou extrémně náročné, vyžadují jen teplé a slunné místo, které je chráněné před větrem a deštěm. Prozraďme si ale o jejich pěstování více.  

Million balls je letnička označující se také za petúnii, respektive za minipetúnii. Výhonky jsou posety obvejčitými listy, které jsou drsné. Květy jsou trubkovité, drobnější, krásně barevné. Lidé se ji naučili sázet hlavně do truhlíků, jelikož na balkonech se vyjímá opravdu krásně.  

Svou výškou může dorůst až do půl metru, má převislý tvar a list je tvaru obvejčitého, jak již bylo zmíněno. Je však navíc chlupatá, přisedlý, samozřejmě zelený.  

Kdy je ideální doba na výsev a následnou výsadbu? 

Ideální měsíce na výsev jsou únor a březen, doba výsadby je stanovena na květen. Nezapomeňte, že million balls lze koupit v mnoha barvách. Tato květina může váš balkon rozzářit růžovou, červenou, žluto-zlatou, oranžovou nebo bílou barvou. Jak již bylo zmíněno, květy této rostliny jsou trubkovité, podobné petúniím, ale jsou drobnější. Proto se jim také říká minipetúnie.  

Co million balls potřebuje? 

Rostlina zvaná million balls není nijak náročná, nepotřebuje toho ke štěstí mnoho. Půda by měla být humózní, výživná, pH ideálně neutrální. Miluje sluníčko, spokojí se však i s polostínem. Co se týče zavlažováním, řiďte se pravidlem „ani málo, ani moc“. Zkrátka zlatá střední cesta je nejlepší volba. Hlavně, ať je půda neustále vlhká.  

Pokud se rozhodnete pro pěstování této květiny, určitě si ji zamilujete a budete ji chtít pěstovat i příští rok. Je velká škoda, že se jedná jen o letničku. Můžete však příští rok koupit trochu jinou barvu této rostliny.