Praha

Ostrov ve velikosti Prahy? To je to pravé lákadlo!

Dovolenou si každý představuje jinak. Řada lidí si dovolenou představuje pouze v podobě moře, kdy se můžeme těšit na písečnou pláž, na čistě modré slané moře a na palmy, které nás budou falešně krýt před slunečními paprsky. Když však usneme, paprsky naprosto sežehnou naši pleť a najednou pocítíme ukrutnou bolest ze spálené pokožky. Pro mnoho lidí je dovolená především turistika někde v koutech České republiky. Krásná příroda, která nás nenechá v noci spát a přes den nám dává do plic čerstvý vzduch, to je to pravé pro některé. Ovšem existuje ještě jedna skupina lidí a té stačí například dovolená v hlavním městě, protože i Praha dokáže zaujmout nejen turisty z jiných zemí svými krásnými památkami a stále plným programem, který plní každý den v každém měsíci.

Pokud by však někoho Praha omrzela, může navštívit jinou řadu velkých krásných měst u nás. Pokud však toužíte po takovém místě, které je velké zhruba jako Praha, měli bychom zamířit na severoafrický ostrov Djerba, který láká čím dál více turistů, především Čechů. Je opravdu velký zhruba jako Praha a hlavně láká nízkou cenovou hladinou. Proto za drobný peníz můžete získat opravdu unikátní dovolenou s krásným i plážemi s velejemným pískem a s unikátním hotelovým servisem.

Djerba je oblíbená zejména díky zajímavostmi v okolí

Nejen pláž, cena nebo hotel láká turisty na tento krásný africký ostrov. Oblíbený je zejména zajímavostmi, které se nacházejí v blízkém okolí. Největším lákadlem jsou však samozřejmě pláže, protože písek je zde opravdu nejjemnější na planetě. Navíc je zde příznivé klima, není ani přehnaně horko, ale ani podezřele chladno na africkou oblast. Přístup do moře je zcela volný, proto si na své přijdou nejen zamilované páry, banda přátel, ale také samozřejmě i rodiny s dětmi.

Mezi nejznámější výlety, které se oplatí v této oblasti zažít, patří především zdejší Explore Park, což je rozsáhlý komplex, který zahrnuje především velké muzeum islámského umění. Také zahrnuje například skanzen nebo veškeré dědictví tohoto ostrova. Mimo jiné se zde vyskytuje také proslulá krokodýlí farma.