ohniště jen bezpečně

Ohniště u domu? Pak jen bezpečně!

Vysoké denní teploty nám symbolizují jenom skvělý příchod léta, který nám už opravdu klepe na dveře. Řada lidí si myslí, že je léto pouze o dovolené v zahraničí, samozřejmě že to však není pravda. Léto je především o letních dobrodružstvích, které prožijeme například s bandou nejlepších přátel. Mnohdy se vydáváme do Karlových Varů na filmový festival, někdy se pouze vydáme sjíždět oblíbenou řeku v České republice. Někdy se ovšem zaměříme především na oblíbené kempování, které bývá většinou stejně to nejlepší, co se nám v létě může stát. Sedíme jen tak u táboráků, hrajeme na kytaru, povídáme si, popíjíme alkohol, opékáme špekáčky a jen tak si pozpěvujeme oblíbené táborákové písničky, které dobře známe z dětství.

Každým rokem se však během horkého léta stane, že se zvýší počet požárů. Tomu se samozřejmě dá předcházet, protože takové požáry jsou většinou způsobeny tím, že jsou špatně vytvořené samotné táboráky neboli ohniště. Jak tedy vytvořit přesně takové ohniště, které bude naprosto bezpečné?

Chce to velkou jámu v zemi

Nejdříve si musíte najít místo, které není v těsné blízkosti lesa, ale například někde uprostřed zahrady nebo louky. Vykopeme si tam díru o velikost koule nebo čtverce. Celou díru ohraničíme kameny, abychom si byli jisti, že se nám oheň následně nerozstoupí tím, že by snad sežehl to nejbližší, co se v těsné blízkosti ohně bude nacházet.

Při zhasínání ohně nesmíme zapomínat na to, že oheň není třeba jen uhasit a odejít z místa. Je zapotřebí se řádně pojistit, abychom si byli jisti, že se oheň ze zákonu schválnosti opět nějakým záhadným způsobem nerozžehl. Než tedy budeme odcházet z táborového místa, celou jámu bychom měli zasypat trochou hlíny. Popel tak nebude mít šanci jakkoliv pocítit žár samotného ohně. Nemusíte zasypávat celé ohniště, stačí pouze trochu pokrytí popelem.