Necítíte se v obýváku dobře? Zkuste jej zařídit podle feng-šuej

Necítíte se v obýváku dobře? Zkuste jej zařídit podle feng-šuej

Pokud se necítíte ve svém obývacím pokoji dobře, je načase s tím něco udělat. Každý člověk by se měl dobře cítit tam, kde žije, a pokud to tak není, je třeba zařídit si domácnost trochu jinak – podle svého gusta. S tím nám může pomoct staré čínské učení feng-šuej. Toto staré čínské učení nám pomůže s rozmístěním nábytku, s výběrem bytového textilu i s dekorováním doplňků tak, aby v místnosti (tedy v tomto případě v obývacím pokoji) bezproblémově proplouvala vlna energie. 

Jestliže si zařídíte svou domácnost podle starého čínského učení feng-šuej, rázem budete žít v naprosto harmonické domácnosti. Díky feng-šuej zjistíte, jaké materiály k sobě pasují, jaké tvary kombinovat s jakými vůněmi a podobně. Podívejme se nyní na obývací pokoj a na pár pravidel feng-šuej, podle kterých bychom měli obývací pokoj zařizovat. 

Podle krbu rozmísťuje všechny prvky

V obývacím pokoji by se měl nacházet krb, který by měl být dominantou obývacího pokoje. Jeho role však není jenom navozování příjemné a útulné atmosféry. Jeho role je daleko větší. Podle něj se totiž rozmísťují další prvky do obýváku. Podle krbu se například rozestavuje nábytek a také zařízení, jako je například televize. 

Barvy hřejivé a jemné

Feng-šuej také pomáhá při výběru barev do obývacího pokoje. Staré čínské učení například nedá dopustit na hřejivé, jemné barvy, které podle učení mají nezaměnitelné místo právě v obývacím pokoji. Ideální barvou do obývacího pokoje je tedy krémová, hnědá, bílá, případně žlutá nebo jemně oranžová. Zmíněná žlutá a oranžová barva navozují přátelskou atmosféru a podporují také komunikaci v místnosti, což je v obýváku víc než důležité. 

Žádné negativní doplňky

Doplňky se také podílí na útulnosti obývacího pokoje. Při jejich výběru však buďte opatrní a upusťte od negativních věcí. Doplňky, jako například fotografie nebo kresby, musí být optimisticky laděné, žádné pochmurné motivy do obýváku podle feng-šuej nepatří.