Milujete sushi? Přinášíme vám zajímavá fakta

Milujete sushi? Přinášíme vám zajímavá fakta

Češi dnes vyhledávají nové a nové kuchyně, zkouší pokrmy z jiných zemí. Na vepřo, knedlo, zelo je chuť jen málokdy. Často pátráme po něčem zdravějším, zároveň po něčem velmi chutném a ne tak sytém. Jeden takový pokrm najdeme v japonské kuchyni, která je známá hlavně svým sushi. Sushi je pro mnoho lidí velkou neznámou, pro jiné je to velmi oblíbený pokrm, který do jídelníčku dosazují pravidelně, čemuž se ostatně nedivíme, vždyť sushi je pro svou velkou dávku tělu prospěšných živin a látek nejen zdravé, ale také dietní. 

O sushi už toho bylo napsáno mnoho, zaměřme se proto nyní na zajímavá fakta o sushi, která se vám v budoucnu mohou hodit. A když ne, alespoň si rozšíříte obzory a při japonské večeři s kamarády se díky vědomostem vytáhnete. 

Nikdy nezapichujte jídelní hůlky do jídla

Ať už budete jíst doma, kdy využijete sushi rozvoz, nebo budete jíst v sushi baru nebo v sushi restauraci, nikdy nezapichujte jídelní hůlky do jídla, pokud s nimi budete sushi jíst. Zapíchnutí jídelních hůlek do jídla totiž symbolizuje oběť mrtvým předkům. 

K hotovému sushi si nedávejte wasabi

Milujete ostrost či pálivost v jídle, proto si do jídla pravidelně přidáváte wasabi? U sushi se tomu vyhněte. K hotovému sushi se nepřidává wasabi, jelikož se může tímto krokem urazit kuchař, který jistě zapomněl přidat wasabi do rolky. 

Nože na sushi jako samurajské meče

Víte, kde se vzaly nože na sushi? Podle dostupných informací vychází ze samurajských mečů. Takřka neustále se ostří, ideálně každý den. 

Co znamená výraz sushi

I když jste milovníkem sushi, možná nevíte, co to sushi vlastně znamená. Víte, co se jako sushi označuje? Označuje se tak uvařená rýže na sushi s rýžovým octem, solí a cukrem. Neoznačuje se tak tedy ryba, která je sushi součástí. 

Otřete si ruce před jídlem

V případě, že navštívíte sushi restauraci nebo japonskou restauraci, můžete dostat mokrý ručník před jídlem. Ten slouží na utření rukou předtím, než budete jíst.