Micelárka

Micelární voda umožňuje efektivní čištění pleti bez kompromisů

Chcete, aby vaše pleť vypadala svěže a vitálně? Pak vám nezbude, než se o ni příkladně starat. A rozhodně nepodceňujte význam pravidelného čištění, protože právě to se na jejím stavu podepisuje značnou měrou. Budete-li do postele uléhat s make-upem na tváři, vaše pokožka vám za to příliš nepoděkuje. V případě citlivé či problematické pleti je důkladná očista ještě důležitější. Ale co když je vám „proti srsti“ ztrácet čas před zrcadlem? Řešení je prosté – vyzkoušejte micelární vodu a objevte nový, efektivní způsob čištění pleti.

Z Paříže do celého světa

Kde se „zázračná“ micelární voda vzala? V poslední době se o ní hovoří a píše velmi často, a tak vás možná překvapí, že první „micelárka“ přišla na trh již v 90. letech. Za revolučním kosmetickým přípravkem nestojí nikdo méně významný než Bioderma. Francouzská značka zareagovala na nepříjemný problém obyvatelek Paříže, které si dlouhodobě stěžovaly na tvrdou kohoutkovou vodu.  Novinku si okamžitě zamilovaly také nadšené cestovatelky, protože jim umožňuje dokonalé odlíčení po náročném dni, a to za podstatně kratší dobu oproti běžným metodám.

Princip čištění je prostý, leč geniální

Jak je možné, že micelární voda perfektně čistí pleť a dokáže ji zbavit všech nečistot v rekordně krátkém čase? Odpověď zní: „Protože micely!“ Základní složkou přípravku jsou shluky molekul, které se vyznačují lipofilními a současně hydrofilními vlastnostmi. Zjednodušeně: doslova přitahují nečistoty, dokonce i make-up. Poté jen stačí tah tamponkem a pleť je připravena k odpočinku.

Čištění pleti micelární vodou probíhá na dvou úrovních: na povrchu i hloubkově. Lipofilní pól micely absorbuje tuky a hydrofilní rozpouští nečistoty (prachové částice apod.).

Jak micelární vodu používat?

Rozhodnete-li se pro čištění pleti micelárkou, dejte ostatní přípravky stranou. Nebudete je totiž potřebovat – vystačíte si pouze s ní. Čištění probíhá tak, že se micelární voda aplikuje na tampon a jemně se jím setřou nečistoty z obličeje. Pozornost věnujte především tzv. T-zóně, protože se zde nachází nejvíce mazu. Překvapivě si po vyčištění nemusíte oplachovat tvář.

Micelárka

Pro jaký typ pleti se micelární voda hodí?

Majitelky citlivé a mastné pleti musí o pokožku pečovat ještě o něco pečlivěji než ostatní ženy. Je micelární pleť vhodná i pro ně? V případě vhodně zvolené varianty (tzn. micelání vody určené pro specifický typ pleti) rozhodně ano.

Micelární vodu si však musíte umět vybrat. K dostání je široké spektrum produktů a zdaleka ne všechny jsou kvalitní jako produktová řada Sébium H2O od Biodermy. Právě tuto značku často doporučují i dermatologové. Důvodem je absence parabenů, alkoholu a parfemace. Za zmínku stojí i hypoalergenní charakter a přirozená hydratace.