Lyžařská střediska

Lyžařská střediska, která jsou vhodná i pro nelyžaře. Kam vyrazíte vy?

Doba zimních dovolených je tady, což znamená, že většina lidí se vydá na nějakou hezkou dovolenou, někam za odpočinkem a za lyžováním. Jenže najdou se mezi námi i lidé, kteří chtějí jet na zimní dovolenou, ale bohužel neumí lyžovat. Velmi často se najdou páry, které si chtějí užít společnou dovolenou, jenže jeden z nich lyžovat umí a druhý zkrátka nelyžuje a nemá chuť se to učit. To však neznamená, že musí jezdit odděleně, mohou si užít dovolenou na stejném místě. Existují totiž lyžařská střediska, která jsou vhodná i pro nelyžaře. Kam vyrazíte vy? Jaké místo zvolíte?

Dnes se najde opravdu mnoho míst, kam je možné vyrazit. Jedno místo je krásnější než druhé. Sice je českých středisek málo, ale v zimě se jezdí zejména za zahraničními zážitky.

Vydejte se do Švýcarska

Do Švýcarska se každým rokem jezdí hojně, jelikož se zde zažije vůbec nejlepší lyžování. Nachází se zde mnoho lyžařských areálů, z nichž nejoblíbenější je lyžařský areál St. Moritz. Jezdí sem zejména středně pokročilí lyžaři, ale také běžkaři nebo freeride nadšenci. Na své si zde ale přijdou i ti, kteří nelyžují.

Lyžařské středisko St. Moritz je skvělé v tom, že se mohou lidé vydat na mnoho různých procházek. Dokonce se zde nachází i nejvýše položené nákupní ulice v celé Evropě, proto byste právě toto místo měli navštívit. Mimo to je zde národní park nebo se zde nachází i nejvýše položená železnice v Evropě.

Alternativou je také Bulharsko

Další možností je také Bulharsko. I zde najdete nádherná lyžařská střediska nebo mnoho jiných krásných míst. Doporučujeme lyžařský areál Bansko, kde najdou lyžaři až 65 kilometrů sjezdovek, které jsou vhodné nejen pro začátečníky, tak pro pokročilé.

Nelyžaři ocení areál proto, že je vhodný pro výlety. Vydat se například můžete do nedalekého ohromujícího kláštera nebo je zde krásná horská vesnička nacházející se v blízkosti horských pramenů.