tesla

Na konci roku Tesla představí nový nákladní elektromobil

Na jedné z loňské schůzky s investory, ElonMusk řekl, že společnost Tesla vyvíjí nový elektrický nákladní vůz. Od té doby jsme se nedozvěděli žádné nové zprávy o projektu, až nyníElonMusk prolomil mlčení a řekl ne svém účtu na Twitteru, že se chytá přehlídka nového elektromobilu v září 2017. Ve svém tweetuvyzdvihl dobrý pracovní tým specialistů, a aktuální výsledek své práce postavil na zcela novou úroveň. Přesto se zdá, že k úplnému a pracovnímu prototypu kamionu je ještě daleko. Nicméně pokud půjde vše dobře, prodejní Model S přinese urychlení vývoje u nákladních vozidel.

Nákladní trh s elektromobily se nadále rychle vyvíjí

Tato informace především velmi zajímá významné automobilové giganty a nové podniky. Rozvíjet své vlastní elektromobily touží Mercedes, Otto, Uber a další společnosti, které již v tomto směru vyvíjejí velkou aktivitu. Prototypy elektrický Drayjsou testovány na Volvo, BMW a Folkswagen, předpovídají rychlý přechod na „čisté“ formy dopravy.

Kalifornská firma Tesla Motors

Firmě se dlouhodobě daří budit zájem kolem svých vozů. Vzpomeňme Model 3, který byl představen na konci března minulého roku.  Novinkabyla velkolepě představena ve třech různých provedeních. Minimální normovaný dojezd pilotního modelu má dosahovat 215 mil, tedy 346 kilometrů – sprint z 0 na 96 km / h pod šest vteřin. Šokovala Tesla hned prvními čísly o předběžných objednávkách. Americký výrobce elektromobilů Tesla již zaevidoval 276 000 objednávek na nový „lidový“ model Tesla 3 včetně rezervačního vkladu ve výši 1000 USD (878,73 eura). A to i přesto, že první vozy se mají začít prodávat až koncem roku 2017.

V roce 217 plánuje Tesla vyrobit 50 000 vozů

Automobilka spustila výrobu v letošním roce, kdy počítá s produkcí 50 000 vozů, kterou dodá nejdříve na americký trh. Postupně však bude produkci zvyšovat, a když dosáhne plné výrobní kapacity, bude se snažit expandovat na trhy v Evropě, Asii a Tichomoří.

Ve hře o fabriku v Evropě je stále i Česko!

Tesla se rozhodla vyrábět Li-Ion akumulátory pro svá auta ve třech továrnách Gigafactory, rozmístěných na hlavních kontinentech, nakonec automobilka uvedla, že by jich mohlo být až pět! Šéf automobilky ElonMusk se nechal slyšet, že oznámí lokality nových továren na konci letošního roku a že pravděpodobně půjde o čtyři fabriky. A jelikož máme zásoby lithia je ve hře i Česko. Na druhé straně se automobilka ještě nevymanila ze ztráty. Investice takovéhoto rozsahu bude čítat miliardy dolarů, takže to může dopadnout všelijak.