Jak vybrat zahradní sekačku

Jak vybrat zahradní sekačku

Bez zahradní sekačky se neobejde žádná zahrada. Jaké typy jsou nejlepší pro vaše potřeby? Poradíme, jak vybrat tu správnou sekačku pro vaši zahradu. 

Dva stroje jsou základ pro celý pozemek

Pro údržbu zahrady většinou potřebujeme dva základní stroje – zahradní sekačky, se kterými se postaráme o pravidelnou údržbu snadno přístupných míst. A také strunové sekačky, které nám pomohou vyřešit těžce přístupná místa. Vybrat zahradní sekačku je vhodné podle základních parametrů, které požadujete. 

Benzínová sekačka pro větší pozemky

Je vaše zahrada větší než 500 metrů čtverečních? V tom případě budete potřebovat benzínovou sekačku. Právě ta se postará o dokonalý výsledek sekání větších ploch. Pravidelné zastřihování trávy umožní, aby byl celý pozemek reprezentativní po celou dobu hlavní sezóny. Benzínová sekačka je výkonná a nezalekne se ani delšího používání. Nevýhodou je její vyšší hlučnost. 

Malá zahrádka? Postačí elektrika

Elektrická sekačka je přístroj, se kterým se vám podaří posekat menší zahrádku. Právě tato sekačka je naprosto bezhlučná, takže můžete sekat i o víkendu nebo ve svátcích. Nebudete nikoho rušit. Elektrická sekačka je vhodná pro zahrady s výměrou do 500 metrů čtverečních. Nevýhodou je riziko přeseknutí elektrického kabelu, na který musíte stále dávat pozor. Sekačka je také méně výkonná oproti benzínové. 

Robot udělá práci za vás

Máte rovný pozemek a nepřejete si trávit údržbou trávníku mnoho hodin? Pořiďte si robotickou sekačku. Ta se postará o to, abyste nic ze sezónních prací nemuseli dělat sami. Stačí si jen naprogramovat intervaly uklízení a máte zajištěno, že vaše práce budou dokončeny, aniž byste museli vyjít z domu. Až stroj vaši zahradu pozná, bude se neúnavně starat o její krásu.

Aku sekačky jsou příjemný kompromis

Pokud se vám zdá možnost sekání elektrickou sekačkou jako vhodná varianta, ale nechcete si přidělávat starosti dlouhým přívodním kabelem, poohlédněte se po aku sekačce. Její chod je opět velmi tichý. 

Která bude ta pravá pro vás?