Jak vybrat ideální jídelní stůl

Jak vybrat ideální jídelní stůl

Jídelna je srdcem celého domu. O tom není pochyb ani sporu. Schází se zde celá rodina a povídá si minimálně jednou denně o tom, co ji čeká nebo co naopak zažila. Proto je důležité, abyste si domů přinesli stůl dostatečně velký, aby si k němu mohl sednout každý jeden člen. A zde se nám vyskytuje hlavní zádrhel. I když se výběr stolu zdá být naprostou banalitou, není tomu tak. Na trhu se vyskytuje celá spousta možností a vybrat si z nich jednu, to je celkem oříšek. 

Když nohy, tak kovové

Kov nebo hliník – dvě možnosti, které přichází v úvahu, pokud vybíráte kovové podnoží nebo stolové nohy. Nechcete přece, aby se jídelní stůl propadl v okamžiku, kdy se na něj položí veškeré části slavnostní večeře. 

Vyladěné, designově dokonalé nohy z hliníku či kovu dokážou udržet sebevíc masivní desku, která může být silná i čtyřicet milimetrů. Zatímco podnoží je vhodné pro velké stoly a chrání tak jejich prohnutí, na menší stolíky se instalují pouze kovové nohy, na které je ale také spolehnutí.

Na materiálu desky záleží

Kromě spolehlivých nohou musí mít skutečně kvalitní jídelní stůl správnou desku. Ta by měla být vyrobena ze dřeva, jež se pyšní mnoha benefity. Pokud toužíte nejen po tvrdém a pevném, ale tak po designově dokonalém jídelním komponentu, zvolte dubovou masivní desku, která je navíc příjemná na dotek. 

Většinou jsou k sehnání výrobky ze sušeného dubového řeziva, jež se pyšní opravdu dlouhou životností a velmi snadnou údržbou. Na seznamu výhod se také tyčí možnost jednoduché renovace, pokud to bude zapotřebí.

A co rozměry?

Samozřejmě nesmíme zapomenout na rozměry, které hrají při výběru tohoto našeho společníka taktéž velkou roli. V tomto případě však mluvíme o ryze individuální záležitosti. Záleží opravdu na každém jednotlivci, jestli se spokojí s menším stolem pro dva nebo jestli vyžaduje dlouhý stůl minimálně pro pět osob.