Jak netradičně pěstovat pokojové rostliny

Jak netradičně pěstovat pokojové rostliny

Určitě víte, že pokojové rostliny jsou nedílnou součástí každého interiéru. Pokud nemáte v domácnosti dostatek pokojových rostlin, pak je třeba vydat se do nejbližšího zahradnictví, kde si potřebné pokojové rostliny zakoupíte. Možná vás od pěstování pokojových rostlin odstrašuje fakt, že budete muset pěstovat pokojovky tak, jak to dělají vaši sousedé a všichni kolem. Své pokojové rostliny však nemusíte pěstovat tak, jak to dělají všichni okolo. Pokojové rostliny můžete pěstovat netradičně.  

Žijeme v době plné možností. Dnes nemusíte zapadat do žádné škatulky, abyste se cítili dobře. Pokud se cítíte dobře ve chvíli, kdy děláte odlišné věci, pak začněte i pokojové rostliny pěstovat jinak než ostatní, takzvaně netradičně.  

Jak netradičně pěstovat bonsaje 

Pokud jste milovníkem konkrétně bonsají, můžete tuto krásnou rostlinu pěstovat jinak než ostatní. Co třeba je pěstovat v miskách? Přesně takto je pěstují v Číně, proto se toho nebojte. Není to nijak složité, držte se jen pár stanovených pravidel. Například nenechávejte bonsaje nikdy úplně vyschnout nebo jim při vystupování z hlíny pořiďte větší misku.  

Pěstujte rostliny ve skleněném aeráriu 

Nechcete pěstovat květiny v nudných květináčích? Co třeba pěstovat rostliny ve skleněných aeráriích? Pod pojmem “aerárium” si představte skleněnou, většinou závěsnou nádobu, která je určená k dekorování pokojových rostlin a k jejich následnému pěstování. Je to opět netradiční způsob pěstování pokojových rostlin, nad kterým nejednomu hostovi bude rozum stát.  

Založte si svou vertikální zahradu 

Pokud chcete svůj interiér zpestřit něčím výjimečným, doporučujeme založit si takzvané vertikální zahrady, což jsou takzvané zelené stěny. Na zeď si zkrátka připevníte nosnou desku z vodotěsného materiálu a rozmístíte si na ně závěsné kontejnery s pokojovými rostlinami.