bakalářskou práci za týden

Jak napsat bakalářskou práci za týden?

Studium bakalářského studijního programu nevyhnutelně vede k nutnosti sepsat a obhájit bakalářskou práci. Studentský život je ovšem velmi rozmanitý, ať už se to týká povinností či zábavy, a tak se může stát, že nám na psaní zbyde opravdu málo času. Jak napsat bakalářskou práci za týden? Známe zlepšováky, které vám ušetří čas!

 

Pokud jste se dostali do fáze, kdy vám na napsání bakalářské práce zbylo jen týden či o něco málo více, pak byste si měli uvědomit, že už to opravdu nelze odsouvat. Nyní prostě musíte začít a ne zrovna zlehka – je potřeba nasadit tempo.

1. Stanovte si plán

Jak napsat bakalářskou práci za týden? Nejlépe vám pomůže, pokud si stanovíte nějaký plán (který poté samozřejmě budete dodržovat). Spočítejte si dny, které můžete psaní věnovat a vzhledem k požadovanému rozsahu si určete, kolik každý den musíte napsat. Započítejte také pár dní rezervu na závěrečnou kontrolu.

Tip: Pokud máte jen minimum času, ani sebelepší plán vám nepomůže. V tomto případě využijte možnosti vypracování bakalářské práce na zakázku a hoďte starosti za hlavu.

2. Jak psát bakalářskou práci – prostředí

Určete si rovněž denní dobu, ve které vám jde psaní nejlépe. Nemá smysl se nutit stávat v 6 hodin ráno, kdy jste zvyklí ponocovat – prostě pište v noci. Najděte si klidné místo, kam si přinesete vše, co budete potřebovat, abyste nemuseli neustále pořádat výlety po domě.

3. Psaní bakalářské práce – ovládněte Word

Jedinci, kteří umí perfektně ovládat textový editor, to mají při psaní kvalifikačních prací o mnoho jednodušší. Ten totiž nabízí určité zlepšováky, které vám při psaní bakalářské práce ušetří čas – automatický obsah, seznam literatury, formátování textu a nadpisů, okraje, odstavce, číslování stránek… Prvotní nastavení zkušenému jedinci nezabere příliš času, pokud s tím tedy nevíte rady, požádejte zdatnějšího kamaráda.

4. Jak napsat bakalářskou práci – začněte formalitami

Zároveň školy na kvalifikační práce obvykle kladou mnoho formálních požadavků, které obvykle najdete v oficiálním dokumentu k tomu určeném. Doporučujeme si všechny náležitosti nastavit v dokumentu před začátkem psaní (včetně titulní strany a úvodních stran jako abstrakt, poděkování apod.), formátování mnohostránkového dokumentu by pak nemuselo být zrovna jednoduché.

5. Jak napsat bakalářskou práci za týden – zdroje

Nejrychleji vám vypracování bakalářské práce půjde, pokud budete mít všechny požadované zdroje k dispozici. Potřebné knihy si z knihovny vypůjčte domů a potřebné články z internetu si vytiskněte, abyste je nemuseli složitě hledat. Zároveň pak internet můžete vypnout, aby vás při psaní zbytečně nerozptyloval.

6. Využijte generátory citací

Nemilou součástí psaní bakalářské práce je, že vše musíte citovat. A to nejen tak, jak by se vám líbilo – u nás je standardně nutné citovat podle mezinárodních norem ČSN ISO 690 a ČSN ISO 690-2 (pro elektronické zdroje). Ruční vytváření citací je pro někoho nadlidský úkol, proto můžete využít citační programy (např. Zotero, Mendeley), případně stránku www.citace.com či generátor citací přímo v textovém editoru.