Jak na pěstování exotické karamboly

Jak na pěstování exotické karamboly

Pěstovat můžete na své zahradě opravdu cokoliv. Můžete se rozhodnout pro pěstování exotických rostlin a plodin nebo to můžete zkusit s klasickými domácími plodinami, jako jsou jablka nebo okurky. V případě, že patříte k lidem, kteří by chtěli na své zahradě pěstovat něco exotického, máme pro vás tip. Co pěstovat exotickou karambolu, což je ovoce, které se u nás stává v posledních letech stále dostupnějším? 

O karambole jste už určitě slyšeli. Jinak se tomuto exotickému ovoci také říká čínská hvězdice a jak jsme zmínili, jedná se o ovoce, které je u nás stále více dostupnější. Jelikož se jedná o velice chutné ovoce, řada lidí chce mít toto ovoce i na své zahradě. Pojďme si proto prozradit, jak si karambolu vypěstovat.  

Jak se karambola pěstuje 

Nabízí se otázka, jak si takovou karambolu vypěstovat. V ideálním případě byste ji měli namnožit ze semen nebo případně takzvaným roubováním. V případě, že chcete z rostliny sklízet i plody, zvolte si druhou možnost a kupte si roubovanou rostlinu. Pokud byste se rozhodli pro semena, plodů se nedočkáte dlouhých osm let, z roubované rostliny se jich dočkáte za krátko.  

Další informace o pěstování karamboly 

Pokud se rozhodnete pro pěstování karamboly, doporučujeme ji pěstovat na slunném stanovišti. U nás je poměrně dobré podnebí, a tak se rostlině bude dařit. V období mez červnem a zářím je vhodné karambolu umístit do nevytápěného skleníku nebo do fóliovníku, ovšem v tomto případě kontrolujte teplotu. Ideální teplota pro pěstování se pohybuje kolem osmnácti až dvaceti stupni Celsia. Při nižších teplotách začíná rostlina hynout, tak pozor na to. 

Co se týče hnojení, na to nezapomínejte. Je dobré ji hnojit minimálně čtyřikrát ročně, aby vám krásně rostla. Půdu rostlině dopřejte kyprou, bohatou na živiny. Nemusíte se bát ani půdy, která bude směsí rašeliny, kompostu a hrubšího písku.  

Ptáte se, jak karambolu zalévat? Zalévání je vždy největší oříšek. V tomto případě však nic nezkazíte odstátou vodou, kterou rostlina snáší nejlépe. Je však důležité, abyste ji nepřemokřili.