Inspirujte se módou z Milána

Inspirujte se módou z Milána

Kromě Paříže se jezdí za módou i do Milána. Právě zde se totiž každým rokem koná proslulý a oblíbený týden módy, který se zde odehrává většinou během září a postupně se přelévá do dalších metropolí. Během tohoto týdne módy mohou dámy čerpat inspiraci na své outfity, protože je zde k vidění skutečně mnoho unikátních looků, které jsou skvělou inspirací pro nejednu ženu. V Miláně probíhá hranice vkusu jinudy než v New Yorku, mnohé ženy jsou tedy jednotlivými outfity trochu zaskočeni. Ale jak kdysi řekl známý český stylista, ženy zde zkrátka jsou schopné utratit cokoli jen za to, aby vypadaly dobře. Můžete jim tedy důvěřovat a skutečně zde můžete hledat inspiraci.  

Každý fashion week čili týden módy má svůj specifický styl, to je pravda. V Miláně je však tento styl trochu okázalejší, zcela jiný než v jiných světových módních metropolích. Během italského týdne módy hraje hlavní roli temperament, zdobnost a také se zde dává důraz na dolce vita přístup.  

V rámci jednotlivých prohlídek dominují hlavně květinové vzory, sluneční brýle a také černá krajka nebo zlaté řetězy. 

Itálie udává nová pravidla elegance 

Během posledních ročníků týdne módy Itálie udala nová pravidla elegance. Ta stanovila, že ničeho není příliš, ale ani moc, nesmí v outfitech vítězit ani ženský, ale ani mužský element. Všechno by mělo být v naprostém souladu. Tenisky nejsou podle Italů nejlepší volba, ledvinky mají podobu elegantních pouzder, vsadit máme na kožené šortky, kalhoty nebo blůzy a košile. To jsou zkrátka typické a příznačné prvky zmiňovaných nových pravidel elegance.  

V Itálii vedou kabelky Bottega Veneta 

Prvky dámského a pánského šatníku, i tak se dá vystihnout značka Bottega Veneta, která nabízí na trhu hlavně kabelky. Díky kombinaci zmiňovaných jednotlivých šatníků se po kabelkách jen práší, jsou však zároveň největším klišé na Instagramu. I když jsou jistým klišé, stejně ovládají aktuální street style.