goji

Co je Goji, Kustovnice čínská a jak vám může pomoci

Kustovnice čínská, Goji neboli Lycium chinensis obohatí váš jídelníček o notnou dávku zdraví a je velmi užívané v čínské medicíně. Jde o velmi silný a účinný antioxidant, který velmi dobře pomáhá předcházet předčasnému stárnutí. Má pozitivní vliv na sexuální potenci a jde o afrodiziakum. Podporuje vitalitu, imunitní systém i mozkovou činnost a zlepšují paměť. Pomůže vám na bolesti hlavy, sníží krevní tlak a podpoří krvetvorbu. V japonské a čínské medicíně je jí přisuzována schopnost analgetického účinku, okysličování tkání a působení proti rakovinovým buňkám. Plody Goji mají červenou barvu i v usušeném stavu a jsou velmi dobré, připomínají sušené rozinky či brusinky. Rostlina patří do čeledi lilkovitých.

Obsah plodů Kustovnice čínské a účinky

Z nutričního hlediska je Goji jedním z nejhodnotnějšího ovoce na planetě. Obsahuje 18 druhů aminokyselin a to je asi 6 x více než včelí pyl. Obsahuje 22 stopových prvků a kromě těch obvyklých můžeme vyzvednout hlavně vzácné germanium. Goji je nejbohatším zdrojem karotenoidů, které mají schopnost vychytat volné kyslíkové radikály, příznivý účinek na ženské i mužské reprodukční orgány, srdce i cévy. Karotenoidy, lutein a zeaxanthin zlepšují zrak. Chrání před škodlivým UV zářením a přispívá ke zhnědnutí pokožky po opalování. Zmírňuje i projevy lupénky. 500 x větší obsah vitaminu C na váhu, než mají pomeranče, bude dokonalou vzpruhou pro tělo. Její hepatoprotektivní účinky ochraňují játra a obnovují poškozené jaterní buňky. Pozitivně působí pro zlepšení nálady, proti stresu a pro kvalitu spánku.

Goji 100 % šťáva

Užívat Goji můžete zkusit dokonce i ve formě 100 % šťávy. Tento 100 % džus je přírodní a není nijak zahušťovaný a upravovaný. Tato živá tekutina je bez jakýchkoliv navíc přidaných látek a je lisovaná z čerstvých plodů kustovnice čínské. Tekutý elixír mládí, zdraví a krásy vám zachutná. Pití Goji šťávy je výborné zejména tehdy, pokud potřebujete svému tělu velmi rychle zajistit zdroj energie a nové vitality. Čerstvá šťáva z kustovnice čínské má velmi příjemnou chuť a nezanechává v našich ústech žádnou nepříjemnou pachuť. Kustovnicový výtažek lze zakoupit i ve formě sirupu.