Fóliovníky pro první jarní sázení

Fóliovníky pro první jarní sázení

Už je to definitivní – zima se konečně dostala z naší republiky a je možné přivítat krásné jaro, které se nese ve znamení kvetoucích rostlin a prací na zahradě. Součástí prací na zahradě je samozřejmě i pěstování zeleniny, na které se těší nejeden zahrádkář. Pokud patříte k lidem, kteří chtějí vypěstovat dokonalé papriky nebo rajčátka, možná byste měli zvážit stavbu fóliovníku, který si snadno postavíte z hliníkových profilů stavebnice Aluhobby. Fóliovníky jsou levnější alternativou klasického skleníku, přináší však stejně skvělé podmínky pro pěstování rajčat a paprik, které potřebují pro svůj spokojený a bezproblémový růst dostatečnou teplotu a ochranu před nepřízní počasí. 

Pokud pěstujete zeleninu každý rok, pak moc dobře víte, že každá zelenina potřebuje určité podmínky a určitou teplotu, aby dobře rostla. Zatímco brambory se sází na konci dubna, kdy je jasné, že mrazíky nepřijdou, a kdy je půda dostatečně teplá, v případě paprik a rajčat můžete začít se sázením dříve, pokud je tedy budete pěstovat v místě, kde na ně nebude moct velký déšť nebo vichřice a kde jim budou dopřávány ideální teploty. A takovým místem je právě fóliovník. 

Skvělá alternativa skleníku

Jak jsme zmínili, fóliovník je skvělou alternativou klasického skleníku. Zatímco skleník musíte postavit na jedno konkrétní místo, na kterém bude stát dlouhé roky, v případě fóliovníku budete rádi z jeho mobility. V případě potřeby ho můžete snadno schovat, pokud ho už nebudete potřebovat, stejně tak ho můžete přesunout a podobně. 

Kromě jiného je levnější, nemusíte tedy tak svůj rodinný rozpočet zruinovat tím, že si koupíte skleník, fóliovník je rozhodně dobrá alternativa. 

Umí to stejné jako skleník

Možná si říkáte, že fóliovník je méně kvalitní, když stojí méně než skleník, ale není tomu tak. Fóliovník nabízí ty samé služby zelenině, která se v něm bude pěstovat. Taky zajišťuje dostatek slunečních paprsků, taky zajišťuje dostatek tepla a také vlhkosti, taky dokonale chrání zeleninu před počasím i před škůdci nebo škodícími živočichy.