david rusňák

DRFG Davida Rusňáka si uvědomila, že v digitální době je pro udržení kroku s technologiemi nezbytná velikost

V současné moderní době, kdy technologie ovlivňují budoucnost, je nevyhnutelné sledovat jednotlivé trendy v digitálním odvětví. David Rusňák a jeho DRFG, zaměřená na fondy a dluhopisy si je tohoto prvku plně vědoma a proto se rozhodla investovat do telekomunikačních zařízení.

„Jsme součástí významné digitální revoluce. Většina lidí si to však neuvědomuje. To, jak se dnes vzděláváme, pracujeme, trávíme volný čas, se v blízké budoucnosti významně změní. A telekomunikace v tom budou hrát obrovskou roli právě pro uskutečnění těchto revolučních změn,“ říká o dalším vývoji telekomunikací partner DRFG TELCO a generální ředitel společnosti Suntel Roman Řezníček.

 

Nové a lepší prostory, efektivnější komunikace mezi zaměstnanci

 

Společnost Suntel má své sídlo v nových administrativních prostorách a logistickém centru ve Zlíně. A právě vybraná lokalita v centru usnadnila společnosti Suntel poskytování služeb. Přestěhování do nové budovy výrazně přispělo k lepší a efektivní komunikaci mezi zaměstnanci, kteří jsou pro Suntel zásadním předpokladem k úspěšnému fungování firmy. V telekomunikačním odvětví to platí dvojnásob. Komunikace a příslušná diskuze musí rychle a efektivně plynout bez zbytečných prodlev. Proto jsou jednotlivé týmy rozmístěny tak, aby oboustranná komunikace mezi jednotlivými zaměstnanci probíhala co nejlépe. Kanceláře mají celkovou plochu 550 m2 a sklady celkem 450 m2. Na počátku výstavby si společnost stanovila velmi náročné cíle, které se ji podařily všechny do puntíku splnit.  Prioritou bylo, aby všechny místnosti v budově poskytovaly více denního světla, byly plně klimatizované a vytápění či klimatizace byla zajištěna tepelným čerpadlem šetrným k životnímu prostředí. „Tuto změnu samozřejmě pocítili i zákazníci, kterým jsme schopni zajistit rychlejší zpracování objednávek. Bezpečné uskladnění digitálních dat a telekomunikačního materiálu bereme jako samozřejmost,“ říká Roman Řezníček.

 

Společnost Suntel

V průběhu minulého roku se společnosti Suntel dařilo mimořádně dobře převážně v zahraničí. Letos tomu není jinak. Suntel v zahraničí roste průběžně okolo 50 % ročně. Suntel ve Švýcarsku vyhrál konkurz ve výběrovém řízení na mobilního operátora Salt. Jedná se o „full turnkey“ projekt, v jehož rámci s dalšími dvěma společnostmi Suntel modernizuje klientovu síť. Projekt zahrnuje technologickou, akviziční i stavební část. „Aktuálně pracujeme na modernizaci sítě LTE, přenosové rádiové sítě a připojování stanic na optickou infrastrukturu. Upgrade LTE sítě zajišťujeme také pro největšího švýcarského operátora Swisscom. V Německu nově od loňského roku provádíme pro tamního operátora Vodafone preventivní údržbu základnových stanic,“ tvrdí Roman Řezníček. Každý měsíc je třeba zkontrolovat 400 stanic. V Německu je to okolo 4 500 základnových stanic. Na Slovensku se Suntel pustil do výstavby, modernizace a servisu základnových stanic pro O2 a slovenského operátora 4ku.

 

V České republice je Suntel stále největším dodavatelem služeb pro síť Vodafone. Také nově uzavřel smlouvu s firmou CETIN, která vlastní a provozuje největší datovou a komunikační síť pokrývající území České republiky. Díky této spolupráci chce Suntel poskytovat komplexní služby jak fixní, tak i v mobilní části jejich sítě.

 

Konsolidace lokálních poskytovatelů internetových služeb

 

Dalším z hlavních cílů Suntel bylo vybudovat jednotnou síť. Tento projekt běží naplno a podle plánů.

Během roku 2017 se společnosti Suntel podařilo získat na Zlínsku a jižní a střední Moravě firmy s přibližně 32 tisíc zákazníky a Suntel se tak stala třetím největším poskytovatele na Moravě. Cílem této konsolidace a vybudování jednotlivé datové sítě na Moravě je počet zákazníku v řádu 100-150 tisíc klientů.