Do jakých barev zařídit svou novou kuchyni

Do jakých barev zařídit svou novou kuchyni?

Přemýšlíte nad tím, do jakých barev zařídíte svou novou kuchyni? Kuchyně je místo, které by se jednou za pár let mělo renovovat, modernizovat. Přece jen se využívá každodenně, nemůžeme od ní očekávat, že zůstane do konce života krásná a v perfektním stavu. Většinou se do kuchyně vkládají peníze opětovaně po deseti letech, ale samozřejmě se může kuchyně modernizovat dříve nebo také později. Pokud se pro modernizaci či renovaci kuchyně rozhodnete v blízké době, doporučujeme vám inspirovat se v časopisech, jež pojednávají o aktuálních trendech ve světě bydlení.

Do jakých barev tedy zařídit kuchyni? To je otázka, o kterou zde běží. Kuchyně jsou části domu, kde se tráví času opravdu mnoho. Jestliže se rozhodnete pro modernizaci kuchyně, musí vám být v kuchyni dobře a příjemně. Určitě ale také toužíte po moderním vzhledu.

Jemnost tkví v bílé barvě

Dnes nejsou moderní barevné kuchyně, ale moderní jsou zejména neutrální barvy, jako je černá nebo bílá. Zaměřme se nyní na bílou barvu, která je opravdu univerzální – lehce se zkombinuje s jakoukoli jinou barvou, snadno ji zakomponujete do interiéru. Zatímco ještě donedávna se kupovaly zejména matné skříně, nyní se kupují lesklé skřínky do kuchyně, které nemají úchytky, ale jsou takzvaně “zacvakávací”. Lesklé bílé kuchyně však nejsou nic pro detailistky, které chtějí mít vše dokonalé. Díky zacvakávacímu systému a lesklosti jsou skříňky viditelně ohmatané.

Bílá barva je ostatně věčně elegantní a jistě bude moderní i za další desítku let. Bílou kuchyni kombinujte s nerezovými spotřebiči, ideální je šedá pracovní linka a bodová svítidla.

Eleganci poskytuje černá kuchyně s dřevěnými doplňky

Jak jsme zmínili, druhou moderní barvou kuchyně je černá barva. Mít černou barvu nechce ani tak odvahu jako dostatek světla. Pokud máte v domě krásná velká okna, máte zelenou pro pořízení si černé kuchyně. Jestliže ale jste majitelem temnějšího domu, černá kuchyně není dobrou volbou.

Černou kuchyni kombinujte s tmavými nerezovými spotřebiči. Co se týče pracovní desky, nejen ta může být ze dřeva. Dřevěné doplňky dodávají černé kuchyni větší šmrnc.