dámské sukně

Dámské sukně – stylová elegance

Z pohledu moderního člověka sukně je atributem ženského šatníku. Nicméně, ve vzdálených primitivních dobách tento oděv byl použit ke krytí nahoty, chránil před přírodními živly jak ženy, tak i muže.  Dámská sukně, jak ji známe dnes, se začala nosit ve Španělsku v 16. století, pochopitelně sahala až k zemi a byla velmi těžká.  Dnes naštěstí žijeme ve 21. století a modifikace stylů a tvarů sukně je stále závislá pouze na fantazii designérů. Máte pocit, že nosit sukni není žádný problém? Dámské sukně nejen nádherně tvarují postavu, ale také ukazují tělesné nedostatky.

Jak si vybrat sukni, v závislosti na růstu

Malá štíhlá dívka by měla nosit délku sukně nad kolenem. V žádném případě ji nebude slušet tento druh oděvu v délce pod kotníkem. Vizuálně dlouhé dámské sukně ještě více opticky sníží růst. Nebude vám slušet ani široký střih nebo tvar lichoběžníku. A pokud máte postavu ve tvaru hrušky, volte sukni bez zbytečných záhybů.  Postava ve tvaru písmene T, si sukni může vybrat ve formě tulipánu nebo balonu. Vizuálně vám sníží ramena, lehký model s velkými kapsami, dávat pozor na spodní části těla. Dokonce si můžete koupit sukni ve tvaru lichoběžníku, ale bez záhybů. Hubené a vysoké ženyby se měly zaměřit na dámské sukně s horizontálními vzory a opaskem.  Sukně pod kolena ještě silněji vytáhnou siluetu. Totéž lze říci o délce oblečení „maxi“.

Dámské sukně pro širší a užší boky

Máte širší boky? Co vám neskryjí džíny, to vám perfektně ukryje právě sukně, ježmůže tento rozměr minimalizovat. Klidně zvolte střih do áčka, jež se postupně rozšiřuje, a vaše široké boky budou skvěle zamaskované.  Pozor! Je naprosto nutné, aby áčko šlo od pasu a ne až od zadečku. Majitelka s užšími boky potřebuje přesný opak.  Musí své boky zvýraznit.