Čtyři tipy, co dělat v Londýně

Čtyři tipy, co dělat v Londýně

Londýn je město plné architektonických skvostů a památek. V současné době se sem sjíždí turisté z celého světa, kteří jsou však krapet zklamaní, a to hlavně tím, že drtivá většina památek se opravuje. Je to velká škoda, ale nedá se s tím nic dělat. Opravované památky by vám však neměli překazit tento výlet do Londýna, který si rozhodně užijete naplno, pokud budete mít seznam věcí, co dělat. A my vám takový seznam toho, co můžete v Londýně dělat, přinášíme.  

Londýn rozhodně není jen o památkách, ale je to také město zábavy. Vydat se můžete kamkoli, konkrétní tipy pro vás máme.  

Co dělat v Londýně 

  • Zajděte si na pivo. Sice je v Česku pivo daleko levnější, ale anglické hospody mají zkrátka něco do sebe. Nenajdete tu takové hospody, jaké máme v České republice, naopak tu jsou hospody jiné, daleko více fotogenické. Nedivte se ale tomu, že při pití piva budete možná postávat, anglické hospody jsou většinou velice rychle zaplněny. K vyhlášeným podnikům patří třeba Craft Beer Co nebo třeba Redchurch. 
  • Vydejte se na stadiony! To ostatně plánují všichni fanoušci fotbalu, kteří si moc dobře uvědomují, že Londýn je kolébkou sportu. Například se můžete vydat na stadion Chelsea nebo na stadion Arsenalu. Obojí to určitě bude velký zážitek.  
  • Prozkoumejte muzea a galerie, vždyť Londýn je městem galerií a muzeí. Málokdo ví, že do mnoha muzeí je vstup zcela zdarma. Nejatraktivnější je třeba Natural History Museum, dále pak Museum of London, které je považováno za největší městské muzeum na světě.  
  • Navštivte zdejší knihkupectví. Je třeba mít na paměti, že Londýn je také městem čtenářů. Anglická knihkupectví jsou navíc úplně jiná, než jaká máme my v Česku. Za návštěvu stojí třeba Judd Books, což je anglické knihkupectví, z něhož si určitě odnesou knihu i ti, kteří vůbec nečtou.