Co udělat předtím, než se pustíte do rekonstrukce kuchyně

Co udělat předtím, než se pustíte do rekonstrukce kuchyně

Rekonstrukce jednotlivých místností v domě není zrovna legrace. Jedná se o časově i finančně nákladnou záležitost, která se naštěstí nemusí opakovat každý rok. V případě, že se pouštíte do rekonstrukce kuchyně a toužíte po kuchyni na míru, přinášíme vám seznam věcí, které je zapotřebí udělat ještě předtím, než dojde k zahájení prací. 

Nejdříve si stanovte rozpočet

Jak již bylo zmíněno, rekonstrukce nejsou jenom časově náročné věci, ale také finančně náročné záležitosti. A nechcete přece, aby vás právě rekonstrukce dostala na naprosté dno nebo ano? Proto si stanovte sami jakousi cenovou hranici, přes kterou nepůjdete. A ještě před zahájením prací si udělejte cenovou kalkulaci, ať víte, co vás bude co stát. 

Díky tomuto kroku se vám často podaří najít výhodnější řešení. Nikdy však nesahejte po příliš levných materiálech, ať se do rekonstrukce nemusíte pouštět v průběhu následujících let znovu. 

Vyberte si vhodného dodavatele

I když se většina lidí pouští do rekonstrukce sama, ti chytřejší vědí, že je lepší povolat na pomoc odborníky. V konečném důsledku se totiž jedná nejen o rychlejší, ale také levnější volbu, která bude navíc doprovázena precizností a pečlivostí. 

Při výběru dodavatele se dívejte nejen na recenze, kterými se naštěstí internet doslova hemží, ale také si pořádně prostudujte smlouvu, kterou poté od vybraného dodavatele dostanete do rukou. Projděte si i specifikaci objednávky a zkontrolujte si, zdali definované materiály sedí a výkresy jakbysmet. Vyhnete se tím budoucím problémům, nesrovnalostem a nedorozuměním. 

Po výběru dodavatele si také podobným způsobem vyberte řemeslníky, pakliže vám je dodavatel nezajišťuje. Opět se dívejte na reference, až poté hraje roli cena. V ideálním případě jim rovnou ukažte výkresy a nákresy budoucí kuchyně, ať vám mohou říct, zdali to zvládnou či nikoliv.