Co se ví o tajemné příšeře z jezera Loch Ness

Co se ví o tajemné příšeře z jezera Loch Ness

Do Skotska se jezdí za mnohým. Zatímco někteří jezdí za zdejší vodou živou zvanou whisky, jiní se chtějí potulovat po zdejších pohořích a údolích. Nejnavštěvovanější turistickou atrakcí je také jezero Loch Ness, které láká hlavně milovníky všech záhad a tajemství. Právě ti zde chtějí potkat známou lochnesskou příšeru, která zde má podle všeho žít.  

To, že je jezero Loch Ness druhé největší jezero ve Skotsku, to mnoho lidí nezajímá. Většina lidí to dokonce ani neví. Jak jsme zmínili, největším lákadlem je zdejší netvor z hlubin, kterého však nikdo nikdy neviděl. Nebo ano? Co vlastně o tajemné příšeře z jezera Loch Ness víme? 

Kde se jezero nachází? 

I když nemůžeme přesně říct, jestli v oblíbeném a hojně navštěvovaném skotském jezeře žije příšera či nikoli, můžeme však s jistotou říct, kde se jezero nachází. Jezero najdeme na východním konci Great Glenu, konkrétně v severním Skotsku. Jedná se o jezero ledovcového původu, které se pyšní rozlohou necelých šedesát kilometrů čtverečních. Na jižním konci jezera bychom našli drobné městečko nazvané Fort Augustus, na západním konci pak najdeme romantickou zříceninu hradu Urquhart.  

Jezero je dnes velice důležité, jelikož je součástí Kaledonského kanálu, který spojuje západní Atlantik se Severním mořem.  

O lochnesské příšeře 

Jezero však není známé tak pro svou rozlohu jako díky pověstem, které o jezeru kolují. Vůbec první legenda, která povídá o setkání lidí se zdejší příšerou z hlubin, se datuje až do roku 565. Vypráví tajemný příběh svatého Kolumbana, který měl podle legendy odrazit útok právě lochnesské příšery, když se snažil zachraňovat jiného člověka před příšerou.  

To však byla jen legenda. Dnes však existují důkazy, které poukazují na to, že lochnesská příšera tu v minulosti žila, ne-li ještě žije. To si ostatně musíte zjistit sami, až zde budete.