Cestovatelské tipy. Co jste o Polsku rozhodně nevěděli?

Cestovatelské tipy. Co jste o Polsku rozhodně nevěděli?

Myslíte si, že je náš severní soused poněkud nudný patron? Na to zapomeňte! I v Polsku jsou místa, která doslova berou dech! Je libo navštívit polské Maledivy, vykoupete se v jezerech, nebo se snad zastavíte v tajuplném křivém lese?  

Park Gródek je přirovnáván k Maledivám

Polsko má skrytá místa, která vás doslova uchvátí. Jedním z nich je také park Gródek, který se nachází pouhou hodinu jízdy od našich hranic. Jedná se o botanickou zahradu, ve které jsou strmé útesy a voda, která je průzračně čistá. Pokud máte v plánu sem vzít celou rodinu, doporučujeme si nechat do zavazadlového prostoru nainstalovat praktickou vestavbu do auta, se kterou budete mít vše stále na svém místě. Ideální na cesty! Navíc vestavby do auta na spaní mohou ušetřit výdaje spojené s ubytováním.

Mazurská jezera – lahoda pro oko i ducha

Přírodní skvost Polska, to jsou Mazurská jezera. Věděli jste ale, že kromě chráněných krajinných oblastí jsou Mazurská jezera také skvělý tip pro aktivní dovolenou? Nížinná krajina přímo vybízí k cyklo toulkám, jezera jsou ideální místo pro přírodní koupání, vodní sporty jsou povoleny také na mnohých z nich. Užijte si romantiku i aktivní chvíle. 

Křivý les nemá dosud vysvětlení

Cestovatelská lahůdka – to je křivý les. Naleznete jej u města Gryfino, nedaleko řeky Odry a města Štětín. Tento les je naprosto unikátní. Naleznete v něm na čtyři stovky podivně rostoucích ohnutých borovic. Může za tento zvláštní jev kolísavá gravitace, vysoký nános sněhu, nebo německá vojska, která se zemí prohnala v době, kdy byly borovice malé? Je jen na vás, abyste se do kraje vydali a této záhadě přišli na kloub. Možná přijdete i se svou vlastní verzí celého příběhu. 

Také Polsko, které často považujeme za nezajímavé, v sobě skrývá spoustu tipů pro skvělé výlety nebo dovolené. Pořádně si uzpůsobte své auto – výlet to bude velkolepý a je třeba, abyste měli vše stále po ruce.