beskydy

3 přírodní zajímavosti v Beskydech

Beskydy jsou dneska nejvyhledávanější přírodní oblastí České republiky. Není se čemu divit, vždyť Beskydy jsou krásné během každého ročního období! Denně se zde setkáme s desítkami, někdy i se stovkami, turistů, kteří vystupují na nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, na Lysou horu. Lysá hora je asi nejvyhledávanějším místem v Beskydech, ale není to jediná zastávka turisty. Beskydy nabízejí celou řadu přírodních zajímavostí – my vám přinášíme hned tři tipy.

Pokud do Beskyd pojedete na víkend nebo na týden, určitě se nespokojíte jenom s výšlapem na Lysou horu, ale budete hledat celou řadu jiných míst, která byste chtěli vidět. Naštěstí zde o místa, která by měl jednou každý Čech navštívit, není nouze. Pojďme si říct tři nejzajímavější místa, která v Beskydech najdeme.

A ještě než si místa vyjmenujeme, možná se vám bude hodit tip na ubytování, protože pokud sem pojedete na delší dobu, budete potřebovat někde přespat. Doporučujeme rekreační centrum Sepetná, které nabízí hned několik možností ubytování – například chatu, hotel či penzion. Kdyby vám náhodou pršelo, rekreační centrum nabízí i celou řadu volnočasových aktivit.

Teď už ale k těm tipům!

1) Vodní nádrž Šance

Vodní nádrž Šance je hojně využívaná hlavně během letních měsíců, ale stojí za návštěvu během celého roku. Vybudovaná byla už v letech 1964-1969 a dnes slouží převážně jako zdroj pitné vody. Tento zdroj využívá hlavně město Frýdek-Místek. Jedná se o regulátor odtokových poměrů, je zde přísný zákaz koupání a nesmí se zde vykonávat žádný rekreační či sportovní činnost.

2) Koňská cesta

Jestliže jste milovníky koní, pak byste se měli projet po koňské stezce. Tu najdete na hřbetu hucula. Díky projížďce po této stezce poznáte krásnou přírodu a okolí Ostravice-Muchovice. Na tuto stezku je mimochodem napojena další stezka, a to koňská stezka Slavíč z Čeledné.

3) Čertovy skály

Pokud budete cestovat do Beskyd s malými dětmi, rozhodně byste je mohli postrašit v Čertových skalách. Čertovy skály jsou velice oblíbené místo, které je lidmi hojně navštěvováno. Jedná se dneska o přírodní památku.