Zisky klesají

Zisky velkých společností neustále klesají

Do současné české ekonomiky se najednou dostalo mnoho problémů. Společnosti neklapají tak, jak klapaly doposud. Může za to hned několik problémů, ovšem ten největší se týká samozřejmě aktuálního problému s nedostatkem pracovní síly na trhu. Díky tomu, že zaměstnanců na volná pracovní místa opravdu není, musí se společnosti zaopatřit trochu jinak. Snaží se tedy především o to, aby měli dostatek finančních prostředků pro možnosti, jež by jim alespoň na chvíli pomohly s tím, že jejich pracovní místa budou naplněna – tedy že jim neklesne výroba a tím neklesnou ani zisky. Jenže náklady, které musí vrazit do nejrůznějších řešení, jsou tak velké, že mnoho společností vykazuje na konci měsíce ztrátu, nikoliv zisk. Samozřejmě stejně jako mince má rub i líc, na druhou stranu je opět nutné se zaměřit na to, že některé společnosti dokonce prosperují, ale je jich mnohem méně než těch společností, které bohužel vykazují ztrátu a nízký zisk.

Mezi společnosti s nízkými zisky se řadí i skupina ČEZ

Poklesy zisku zaznamenávají obrovské společnosti, mezi něž se řadí také energická skupina ČEZ, jež se zabývá dodávkou elektřiny a plynu. V prvním čtvrtletí meziroční zisk společnosti klesl o třináct procent, což je zhruba na osm celá sedm miliard korun. K tomuto poklesu však kupodivu nepřispěl pouze nedostatek pracovníků, ale jedná se zejména o nižší cenu elektřiny, která je nyní opravdu na své nejnižší příčce. Co se týče provozních zisků, tak například odpisy dosáhli devatenácti miliard korun. Tyto údaje jsou přímo od zdroje – skupina ČEZ to oznámila v tiskové zprávě.

Mimo skupinu ČEZ se s nízkými zisky potýká také i banka Moneta Money Bank, která je známá především díky svým poutavým televizním reklamám. I přes ně ovšem nedosahuje takových zisků, kterých by dosahovat měla. To tedy nejspíš přispěje k tomu, že se tvorba poutavých reklam zastaví. Vše by se totiž nyní mělo obracet pouze na nabídky klientů a na vypořádání se s konkurencí.