DRFG

Nový hlavní ekonom Rusňákovy DRFG – zkušený Lukáš Kovanda

Český ekonom a spoluzakladatel Institutu ekonomického vzdělání Lukáš Kovanda se stal hlavním ekonomem Investičních fondů DRFG CZECH FUND. Podle něj má tento fond plno energie a neustále se dynamicky rozvíjí. Kovanda by fondu rád přispěl svými zkušenostmi a podpořil tak jeho další růst. Za úkol bude mít zejména vyhodnocování investičních příležitostí a práci s vlastními analýzami, které bude prezentovat klientům i obchodním partnerům v Čechách i ve světě.

Nemovitostní fond CZECH FUND se dostal mezi českou špičku

Podle zakladatele investiční skupiny DRFG Davida Rusňáka se nemovitostní fond dostal mezi českou špičku. Může se pochlubit výborným zhodnocením, ale také kvalitní a bohatou skladbou portfolia zahrnujícího pouze české nemovitosti s hodnotou více než 2 miliardy korun. V plánu je také spuštění energeticko-infrastrukturního fondu. Právě kvůli rozvíjejícímu se portfoliu jsou potřeba pečlivé analýzy zkušeného ekonoma. Tím je Lukáš Kovanda.

Autor ekonomické literatury, ale také raný populizátor bitcoinu

Lukáš Kovanda se narodil v roce 1980 a k ekonomice tíhnul již od mládí. Vystudoval demografii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy a ekonomii na Institutu ekonomických studií Fakulty sociálních věd UK. Také získal doktorát na Národohospodářské fakultě VŠE. Je populizátorem bitcoinu a kryptoměn. Na svém kontě má odborné publikace a několik knih s ekonomickou tématikou.

Absolvoval ekonomické školy, stáže a studijní pobyty po celém světě. Pracoval v  časopise Týden a stal se jeho ekonomickým analytikem. Následně řídil redakci ekonomického týdeníku Profit a přispíval v deníku Lidových novin. Nyní spolupracuje s časopisem Reflex a Českým rozhlasem. V Hyde Parku České televize nebo na pořadu DVTV komentuje aktuální ekonomickou situaci. Také moderuje finanční konference.

Kovanda je spoluzakladatelem Institutu ekonomického vzdělávání, který pořádá olympiády pro studenty středních škol. Je členem vědeckého grémia České bankovní asociace a přednáší na Národohospodářské fakultě VŠE a na vysoké škole CEVRO Institut.

Dle zkušeností Kovandy je zřejmé, že svojí energií a znalostmi přispěje do rozvoje Nemovitostního fondu CZECH FUND.

DRFG spravuje také dluhopisy

Do aktuální nabídky dluhopisů skupiny Davida Rusňáka patří Dluhopisy DRFG, umožňující investici do diverzifikovaných projektů napříč DRFG a dále DRFG Real Estate, ve které je možné investovat do dluhopisů komerčních nemovitostí. Zhodnocení se zde pohybuje od 4,5 % p.a. do 7,5 % p.a.