pojištění proti blbosti

Největší pohromy v českých domácnostech aneb 5 důvodů proč si ji pojistit

Podle statistik je v České republice pojištěno pouze kolem 40 % domácností. Neštěstí přitom nechodí po horách, ale po lidech – a po jejich domovech. Pokud si svého majetku vážíte a neradi byste o něj následkem nešťastné události či cizím zaviněním přišli, pak s uzavřením pojištění neotálejte. Možná vás motivuje výčet nejčastějších pohrom, se kterými se Češi doma setkávají dnes a denně.

1) Zabouchnuté dveře

Zdaleka nejčastěji se Češi potýkají s problémy se vstupními dveřmi. Zabouchnuté dveře, zlomený klíč či rozbitý zámek sice nepředstavují nic, co by během chvilky nevyřešil šikovný zámečník – ale pokud se v bytě nachází malé dítě, rozhoduje každá vteřina. Přirozeně se dostaví panika a v takové chvíli není nad pomoc zkušeného operátora asistenční služby.

2) Elektroinstalace

Poměrně časté jsou také závady v elektroinstalaci. V horších případech následované požáry.

3) Zloději

Na denním pořádku jsou i vloupání a krádeže. Zloději si vybírají byty movitějších obyvatel, ale rozhodně se nebrání ani rekreačním objektům.

pojištění proti blbosti

4) Vytopení

Na seznamu nejčastějších pohrom samozřejmě nesmí chybět porucha vodovodní baterie a následné vytopení bytu včetně toho sousedova.

5) Počasí

Velkou pětku uzavírá nepříznivé počasí, které může v extrémním případě strhnout střešní krytinu. Oprava poškozené střechy je vždy velmi nákladná.

Dostali jste strach, že některá z uvedených katastrof potká i váš domov? Kdybychom seznam rozšířili o další – méně časté, ale přesto velmi reálné pohromy, pravděpodobně byste si pojištění pro domácnost uzavřeli ještě dnes.

pojištění proti blbosti

Na druhou stranu – proč ne? Spočítejte si pojištění domácnosti na kalkulátoru – dojdete k závěru, že pojistné je oproti částkám, které byste museli zaplatit v případě  výše zmíněných situací, zanedbatelné. Zároveň zvažte uzavření pojištění proti blbosti. Může se vám hodit v momentě, kdy nedopatřením způsobíte škodu někomu dalšímu.