Nejúčinnější mono dieta

Nejúčinnější mono dieta: nejlepší z nejlepších

Existence velkého množství různých diet nás mnohdy více mate, než pomůže. Za prvé, je nutné definovat účel, proč se do diety vůbec pouštíte, a zda souhlasíte s řadou vnitřních omezení a doprovodných komplikací. Pokud jste psychicky připraveni zhubnout, začněte pomalu studovat navrhované metody a určete, která z nich vám vyhovuje nejvíce. Tělo potřebuje denně nejméně jeden a půl litru tekutiny. Je nutné zvolit způsob, který vám bude vyhovovat nejvíce, založený na individuálních okolnostech, rychlosti metabolismu, hormonálních hladinách a přítomnosti komorbidit.

Mono dieta – pohanková dieta

Princip je jednoduchý – je dovoleno sníst tolik pohanky za den, kolik budete chtít. Ale s ohledem na skutečnost, že budete konzumovat jen jeden druh potraviny, nesmí tato dieta přesáhnout jeden týden. Je zřejmé, že ani nejde o nákladnou dietu. Pohanka je cenově dostupná a nevyžaduje žádné speciální úpravy ani žádné dlouhé hodiny stání v kuchyni. Podmínkou je jíst čistou pohanku, bez solí, cukrů, omáček a dalších přísad.  Je povolena pouze jedna příloha –  řasy a nízkotučné jogurty.  Doporučujeme pohanku z biovýroby, protože neobsahuje žádné chemické přísady.  Výsledkem je redukce hmotnosti, můžete shodit od 4 do 12 kg. Během diety byste měli pít čerstvé šťávy a minerální vodu bez bublinek.

Prospěšné vlastnosti pohanky

Paradoxně během hubnutí se člověk cítí více sytý jako u jiných typů redukčních postupů.  Pohanka není klasickou obilovinou, je příbuzná šťovíku a rebarboře. Pohanka byla v minulosti považována za obilí chudých. Až v poslední době lékaři objevili zdravotní význam pohanky. Vzhledem a chutí se podobá rýži, zpracovává se na kroupy a jemnou nahnědlou mouku.  Pohanka obsahuje osmnáct esenciálních aminokyselin, železo, vápník, draslík, fosfor, měď, jód, zinek, bor, fluor, molybden, kobalt a vitamíny B1, B2, B9 (kyselina listová), PP, vitamín E. Pohanka je cenný protein s nízkým obsahem sacharidů. V pohance je hodně kyseliny listové, která stimuluje krev, zvyšuje vytrvalost a odolnost těla pro mnoho nemocí.  Pohanka se doporučuje pro aterosklerózu, onemocnění jater, vysoký krevní tlak, otoky různého původu.