Migranti

Migranti obcházejí ploty díky zamrzlým řekám

Otázka migrantů se zdá být stále aktuální. A opravdu tomu tak je. Chvilku se zdálo, že tato uprchlická krize je završena, ale v současné době znovu vyšla tato situace na povrch a zase se začala vážně řešit. Nejen, že zima přinesla opravdu krutý mráz, také se díky těmto nízkým teplotám mohou migranti přemísťovat jinak. Řeky totiž zamrzly a jen tak nerozmrznou, proto se není čemu divit, že je začali uprchlíci obcházet.

Jedná se především o plot, který chrání hranice Maďarska. Jelikož je Tisa vážně skvěle pokryta ledem, rozhodli se po ní přejít do státu, aniž by porušili ploty. Tito migranti pocházejí většinou z Afghánistánu nebo Pákistánu.

Přechod přes zamrznutou řeku jim netrvá až tak dlouho. Srbsko-maďarskou hranici se jim podařilo překonat za několik dní. Od pátku do neděle na těchto hranicích zadržely neuvěřitelných sto pětačtyřicet migrantů. Možná nejsou vítaní, ale rozhodně v té hlavě něco málo mají. Využili příležitosti, kterou jim naskytla krutá zima. Prý se ovšem vše děje za pomoci převaděčů, zmínil Bakondi. Naneštěstí všichni utečenci, kteří byli chyceni, byli opět navráceni do Srbska.

Otázka uprchlíků je opravdu stále řešení téma. Nově zvolený prezident USA Donald Trump se proti nim hned z počátku své funkce rozhodl bojovat. Nařídil dekret sto dvaceti dní. To znamená, že během této doby nesmí uprchlíci na území USA. Když se proti tomuto příkazu obrátila jeho nynější ministryně spravedlnosti, byla okamžitě odvolána z funkce. Není se čemu divit, migranti mají přeci zůstat tam, odkud jdou. Jejich přemísťování zapříčiňuje jen komplikace a horší podmínky pro stále obyvatele různých zemí. Donald Trump si tedy svým rozhodnutím získal dost svých odpůrců, kteří proti němu stáli během voleb. Český prezident Miloš Zeman po tomto zjištění na svém Twitteru vzkázal, že i v USA máme již své spojence. S migrantskou tématikou je cela obeznámen a netají se tím, že je proti nim. Třeba se i v Česku dočkáme podobného příkazu.