Jedete do zahraničí

Jedete do zahraničí? Máme pro vás tipy, jak ušetřit

Cestování je dnes velmi oblíbené. Lidé chtějí poznávat cizí země, chtějí vědět, jak se žije v jiných zemích a v jiných kulturách. I když jsou mnohé zvyky a tradice pro nás nepochopitelné, stejně nad nimi žasneme – je to opět něco jiného, co jsme doposud neznali. Pokud se v blízké době vydáváte do zahraničí, máme pro vás pár tipů, jak ušetřit. Ne každá dovolená musí být drahá, stačí se držet našich zásad a tipů.

Lidé, když odjíždí na dovolenou, jsou připraveni doslova na nejhorší. Očekávají, že je bude cesta do zahraničí stát obrovské peníze, ale opak je nakonec pravdou. Žádná dovolená nemusí člověka přinést na mizinu. Tedy pokud budete vědět, jak s penězi na dovolené zacházet.

Nebojte se smlouvání

Jestli si chcete něco z dovolené odvést, většinou zamíříte na nejbližší trhy, kde si koupíte něco hezkého. Jenže zdejší prodejci vědí, že na turistech mohou vydělat, proto se nebojí ceny zvednout, a to mnohdy i o polovinu, ne-li o dvojnásobek. Buďte si toho vědomi a naučte se smlouvat. Pokud s nimi budete smlouvat, pochopí, že z vás moc nevytáhnou, a nakonec vám daný suvenýr rádi prodají i za původní cenu – tedy za cenu, kterou si navrhnete (často se však ukáže, že to byla cena původní).

Při smlouvání je důležité působit sebevědomě.

Kam můžete, dojděte pěšky

V mnohých zemích je i městská hromadná doprava drahá, nemluvě o taxících. V případě, že se rozhodnete přemístit se, zjistěte si, jestli se na dané místo nedostanete pěšky. Pokud ano, zkrátka se projděte. Chůze je nejjednodušší a zároveň také nejlevnější způsob, jak se dostat z místa na místo. Mnozí lidé zapomínají na to, že chůze vůbec existuje, vy na ni však nezapomínejte.

Necestujte do drahých zemí

Přemýšlíte nad tím, že pojedete na dovolenou? Vyberte si takovou destinaci, která je známá tím, že se v ní moc neplatí. Zemí s nízkými denními náklady je mnoho, jsou mnohdy krásnější než ty, kam se jezdí nejčastěji.