květiny pro předzahrádku

Jaké květiny rozzáří vaši předzahrádku?

Každý dům by měl být nějak zvláštní. Vždy by se vám při pohledu na něj mělo rozzářit celé tělo a měli byste se najednou cítit opravdu pyšní na něco, co jste vybudovali vlastníma rukama. Řada lidí dbá jenom na interiéry, ale dům je váš i s předzahrádkou i s fasádou – zkrátka i na venkovní vzhled dbejte, protože i ten patří k celému domu, nejen jeho vnitřek. Fasádu nevolte v barvách pestrých, protože to se k domu opravdu nehodí. Jenom upoutáte nechtěnou pozornost, o jakou samozřejmě nestojíte. Zkuste to proto raději s obyčejnými barvami.

Hezká je samozřejmě bílá, ale také můžete volit i trochu krémovější barvy – například béžovou nebo jiný krémový odstín. Samozřejmě můžete zapátrat i v pestřejších odstínech, ale volte je s mírným tónem – pestré barvy v plné své kráse nejsou vážně dobrou volbou. Ovšem není to pouze o fasádě nebo například o oknech, dveřích a vratech, které by měly ladit s ostatními vyjmenovanými věcmi, ale také o předzahrádce, která vám vždy vykouzlí úsměv na tváři a díky které si můžete založit jaro i v temnějších propršených dnech.

Jaké květiny si na svou skalku před domem zasadit?

Řada lidí má kolem svého chodníku malé záhonky, které může krásně poset květy. Ovšem někteří mají například jenom malou skalku u dveří, na které si mohou také vypěstovat své oblíbené květy. Mezi jarní kvítky se řadí rozhodně primule, ale ty jsou především vhodné pouze na začátek jara. Pak se krása mění v tulipány.

Pokud však toužíte po kráse, která vám vydrží od jara až do léta, pomalu někdy až do podzimu, a která vám při řádné péči rozkvete každým rokem, zkuste to s růžemi. Právě u nich můžete pozorovat, jak se krásně rozpínají a jak kvetou, aniž byste s nimi museli dělat více, než je trochu ostříhat ve chvíli, kdy spadnout zimní mrazíky. Některá místa dolaďte jenom květy čistě zelenými, aby vám vytvořily nádherný podklad pro samotné barevné květy.