Bydlíme moderně

Bydlíme moderně. Jak vypadá moderní bydlení?

Dnes celá řada lidí dbá na to, aby bydlela moderně. Jenže jak takové moderní bydlení vlastně vypadá, co s sebou obnáší? Pod pojmem “moderní bydlení” si můžeme představit mnoho. Představíme si zejména kupu módních doplňků, také se nám vybaví kovové prvky, které jsou dnes součástí moderních domácností. Pokud však hovoříme o moderním bydlení, hovoříme o minimalistickém stylu, do něhož kovové prvky zrovna nepatří.

Existuje hned několik stylů, do nichž je možné zařídit své bydlení. Populární je například rustikální styl, což je styl, v němž hraje hlavní roli dřevo a přírodní materiály. Kromě toho je možné svou domácnost zařídit i do retro stylu. V tomto případě se můžete inspirovat šedesátými léty minulého století. Co se týče dalších stylů, je možné zařídit své bydlení do vintage stylu (zde hrají hlavní roli právě zmiňované kovové prvky) či do stylu art deco, který je velmi, velmi luxusní, plný třpytu.

Dalším stylem v pořadí je zmiňovaný moderní styl, který se rovná minimalistickému stylu.

Co zde hraje hlavní roli?

V případě zařizování domácnosti do moderního, minimalistického stylu, budete vše zařizovat do neutrálních barev. Nejčastěji se volí černobílá kombinace, kterou je možné zpestřit šedou nebo červenou barvičkou. Volí se zásadně jednoduché kusy nábytku, které nejsou nijak abstraktní ani nejsou různě tvarovatelné. Zkrátka vsaďte na jednoduché lesklé skříně klasických tvarů.

I postel musí být jednoduchá, stejně jako kuchyňská linka, kterou nekombinujte s materiály, jako je kov či dřevo.

A jaké volit bytové doplňky?

Samozřejmě i na bytové doplňky přijde. Pokud svou domácnost chcete zpestřit bytovými doplňky, doporučujeme vsadit na pokojové květiny, které nekvetou (jedná se tedy o stálezelené rostliny), kromě nich je možné investovat do jednobarevných bytových doplňků, které však nijak nevybočují z vámi stanovené barevné kombinace místností. Abstraktní obrazy jsou třeba tabu, vhodnější jsou obrazy měst či zvířat, pokud jsou v černobílém provedení.